Odlotowe Walentynki, czyli romantyczne przeżycia w powietrzu

Zawsze wydawało Wam się niefortunne, że Walentynki przypadają akurat w zimie? W dodatku w miesiącu, w którym pogoda zwykle bywa dla nas surowa? Wyobrażacie sobie wszystkie ciekawe przeżycia, z których moglibyście skorzystać wspólnie latem? Mamy dla Was dobrą wiadomość. Wcale nie musicie odkładać swoich przygód na cieplejsze dni. Z wielu z nich możecie skorzystać już teraz i świetnie się przy tym bawić. Nie obawiajcie się także chłodu. Ogrzeje was przecież wasze płomienne uczucie (albo ciepłe swetry). Zamiast tkwić w przytulnym wnętrzu, wyruszcie na podbój przestworzy!

1. Lot widokowy balonem

Historia załogowych lotów balonem sięga 1783 roku, kiedy to bracia Montgolfier wraz ze szwajcarskim fizykiem Ami Argandem wysłali w pierwszy lot… barana, koguta i kaczkę. Lot w gondoli tego napędzanego gorącym powietrzem środka transportu to częsta pozycja na listach marzeń małych i dużych łowców przygód. Nic dziwnego, bo przeżycia, które zapewnia są doprawdy niezapomniane. Z Wyjątkowym Prezentem mogą zaś stać się waszym udziałem. Przez blisko godzinę będziecie podziwiać oszałamiającą panoramę, szybując kilkaset metrów nad ziemią. Czekają na was rozlewiska skutych lodem rzek, ośnieżone lasy i pola oraz majestatyczne pasma gór. Możecie także wybrać się na podniebne safari o wschodzie słońca i z pomocą lornetek podglądać poranne wędrówki zwierząt.

2. Lot widokowy samolotem

Pierwszy lot braci Wright był w dziejach ludzkości bardziej przełomowym wydarzeniem, niż mogli przypuszczać Orvill i Wilbur. Trwający zaledwie 12 sekund wyczyn stał się początkiem nowej ery. Nawet jeśli współcześnie przedstawia się dowody sugerujące, że inny wynalazca uprzedził ich o blisko dwa lata, to właśnie lot z 14 grudnia 1903 roku na zawsze zapisał się w ludzkiej świadomości. Nawet jeśli macie okazję korzystać z ich udoskonalonej technologii podróżując w odległe zakątki Ziemi, lot widokowy niewielką awionetką z pewnością zrobi na was wrażenie. Na osiąganym przez nią pułapie widoku nie przesłonią chmury. Zobaczycie z nowej perspektywy ukochane miasto, jego okolice lub inne wyjątkowe miejsca Polski.

3. Lot helikopterem nad Warszawą

Jesteście mieszkańcami stolicy? Pod jednym względem możecie uważać się za szczęśliwców. Macie bowiem okazję zobaczyć panoramę swojego miasta podczas lotu helikopterem! Walentynki to dzień wymagający wyjątkowej oprawy, a lot widokowy tym środkiem powietrznego transportu z pewnością im jej nada. Pozwoli wam wcielić się gwiazdy dużego ekranu albo milionerów z własnym hangarem lotniczym. Obejrzyjcie Stadion Narodowy, prześledźcie bieg Wisły i zobaczcie dzielnice, których na co dzień nie odwiedzacie. Oglądane z niecodziennej perspektywy mogą was bardzo zaskoczyć. Kto wie, może nawet staną się inspiracją do pieszych wędrówek po stolicy i odkrywania jej tajemnic?

Jak widzicie zima także może dostarczyć wam niezapomnianych wrażeń. Zaopatrzcie się więc w ciepłe ubrania i wybierzcie w podniebną podróż we dwoje. Vouchery od Wyjątkowego Prezentu to oryginalny pomysł na Walentynki, a spędzone dzięki nim chwile sprawią, że tegoroczne święto na długo zapadnie wam w pamięć. Zima przestanie wydawać się tak nieciekawa, a wiosna tak odległa.

Comments

comments